Kapat
Kredi

HABERLER&DUYURULAR

SKODA’NIN GENÇ KOMPAKT OTOMOBILI RAPID SPACEBACK IDDIALI GELIYOR

 Skoda’nın popüler ve satışların yüksek olduğu kompakt sınıfta yer alacak ilk hatchback modeli olan Rapid Spaceback, 2014 yılının mart ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuluyor. Dinamik ve şık tasarımıyla genç tüketicilere de hitap edecek olan Rapid Spaceback, panoramik cam tavan ve uzatılmış arka cam gibi kişiselleştirme seçenekleriyle dikkat çekecek.  Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, Rapid Spaceback’den 1.500 adetlik satış hedefleri olduğunu, Rapid ailesinin 2014‘te Skoda satışlarından yüzde 25 pay almasını beklediklerini söyledi.

Çek üretici Skoda, model yelpazesini, Avrupa’da yüksek satış hacmine sahip kompakt sınıftaki Rapid Spaceback ile genişletiyor. Fabia ile Octavia arasında konumlanacak olan ve Skoda'nın ilk kompakt orta sınıf hatchback otomobili olan Rapid Spaceback, Avrupa pazarlarında bu ay içinde satışa çıkıyor. Türkiye’ye ise 5 farklı motor ve iki donanım seçeneğiyle 2014 yılının mart ayında getirilmeye başlanacak.

Skoda Türkiye Genel Müdürü Tolga Senyücel, Rapid Spaceback'in markanın model atağındaki yeni bir halka olduğunu belirterek, "Aslında en önemli halkalarından biri. Çünkü Rapid Spaceback, Octavia’dan sonra Skoda’nın Avrupa’da en fazla satış beklediği model konumunda” dedi. Aracın, Türkiye’de 2014 yılının mart ayında satışa sunulacağını hatırlatan Senyücel, “Türkiye her ne kadar bir sedan ülkesi olsa da, hatchbackler yükselişte. Gelecek yıl 1500 adetlik bir satış planlıyoruz. Rapid ailesi, böylelikle satışlarımızda yüzde 25 civarında paya sahip olacak” diye konuştu.
“Akıllı çözümler” sunuyor

 Tıpkı Rapid Sedan’da olduğu gibi Spaceback modelinde de ‘Tek Kelimeyle Akıllıca' denilebilecek sayısız çözümler sunuluyor. 
Yükleme bölümünde farklı yükler için yatay iki ayrı alan yaratılabilen bagaj zemini, çift taraflı kullanılabilen bagaj kaplaması, yakıt kapağı içinde buz kırıcı, kapı içinde çöp bölümü, bilet tutucu, multimedia cihazlarının konulabileceği özel alan, ön ve arkada bardak tutucular gibi unsurlar bunlardan birkaçı.

Yeni Rapid Spaceback, yüksek güvenlik standartlarını da sunuyor. Güvenlik donanımları arasında ön, yan ve baş hava yastıklarının yanı sıra Avrupa pazarında standart sunulan ABS ve ESC (Elektronik Denge Kontrolü), isteğe bağlı alınabilen xenon farlar, lastik basınç izleme sistemi, viraj aydınlatma fonksiyonlu sis lambaları ve “yokuş kalkış kontrolü” gibi unsurları saymak mümkün. 
Üç benzinli, iki dizel motor Yeni Skoda Rapid Spaceback Türkiye’de üç benzinli ve iki de dizel motor seçeneğiyle sunulacak. Bu motorlar, 75 ile 122 HP arasında güçlere sahip.

Aracın giriş seviyesinde 1.2 lt (75 HP) üç silindirli benzinli motor yer alıyor. 5 ileri manuel şanzımanla bu motorun yakıt tüketimi ortalama 100 km’de 5.8 lt. 1.2 lt TSI motor ise, 105 HP gücünde. 
Rapid Spaceback’in en güçlü benzinli motor seçeneği 1.4 lt TSI 122 HP, 7 ileri DSG çift kavramalı otomatik vites kutusuyla birlikte satılacak. Bu motor, 100 km’de ortalama 5.8 lt tüketiyor.

Yeni Rapid Spaceback’de aynı zamanda iki ayrı güçte dizel motor seçeneği olacak. 1.6 lt TDI 90 HP’lik versiyon, 5 ileri manuel ya da 7 ileri DSG otomatik şanzımanla donatılabiliyor. Manuel versiyon, 100 km’de ortalama 4.4 lt, DSG seçeneğiyse 100 km’de 4.5 lt tüketiyor. 1.6 lt TDI 105 HP’lik motorsa sadece 5 ileri manuel şanzımana sahip.

Skoda Rapid Spaceback, Türkiye pazarında “Elegance” ve “Ambition” donanım paketleriyle satılacak.

OĞUŞLAR Şirketler Grubu | Çakmak Mah. Akdeniz Cad. Dere Sok. No:153 Ümraniye - İSTANBUL / TÜRKİYE 0216 533 74 74 (Pbx)info@oguslargroup.com